12:29
Поради тим, хто вступає до ВНЗ

В бібліотеці-філії №1 завідувачка Сафонова Г. В. підготувала брошуру "Поради тим, хто вступає до ВНЗ".  Це прості поради, як отримати заповітний студентський квиток, уникнувши зайвих хвилювань, істотних грошових і часових витрат. Ознайомитися з декількома з них ви можете зараз на сайті. За повною версією брошури , будь ласка, завітайте до нас!

Спробуйте вступати відразу в кілька ВНЗ

Абітурієнт має право вступати одночасно в кілька ВНЗ. Відповідно, чим більше спроб - тим більше шансів. Всі університети та академії (як державні, так і комерційні) повинні приймати засвідчені копії документів про середню освіту. Засвідчити їх можна у будь-якого нотаріуса. Головне при багатоваріантному вступі - розрахувати час і сили так, щоб встигнути на всі іспити.

Не поспішай вступати на платне відділення

У державних ВНЗ відповідно до Закону України «Про освіту» повинні приймати документи і проводити іспити (у тому числі і для вступників на комерційній основі) абсолютно безкоштовно. Різні збори на так звані «канцелярські витрати», як правило, трактуються як добровільні, зробити їх обов'язковими ВНЗ не мають права.
У недержавних ВНЗ плата за іспити повинна зазначається у договорі, що укладається між абітурієнтом і навчальним закладом.

 Остерігатися шахраїв

Радимо  вкрай скептично поставитися до пропозицій незнайомих людей заплатити круглу суму «своїй» людині в приймальні комісії, щоб забезпечити стовідсотковий вступ. Занадто велика ймовірність того, що вас обдурять. Шахраї звичайно прикриваються нібито наявними зв'язками в керівництві ВНЗ, однак знайте: такі люди свої послуги на вулиці не пропонують! Набагато дешевше і надійніше (при наявності коштів, зрозуміло) вступати відразу на платне відділення ВНЗ. І гроші не пропадуть, і державний диплом буде забезпечений офіційним договором.

Апелюй, але в міру

Якщо на іспиті викладачі поставили незаслужено низьку оцінку або взагалі завалили - подавай апеляцію. Це робиться відразу ж після усного іспиту або в день оголошення результатів письмової роботи. Необхідно написати заяву на ім'я відповідального секретаря приймальної комісії й аргументовано довести, що екзаменатори були, м'яко кажучи, не праві. Заяву в той же день розгляне спеціальна апеляційна комісія. Її рішення оголосять у вашій присутності. Але не факт, що оцінку після цього підвищать. Комісія, як показує досвід, украй неохоче йде на перегляд результатів іспиту. Що зрозуміло: викладачі відстоюють честь свого мундира. Але при наполегливості та аргументованості вимог можна домогтися свого.

Приводом для подачі апеляції може бути:

  • ситуація, коли на усному іспиті твою відповідь вислуховував тільки один викладач (другий у цей час запитував іншого абітурієнта або взагалі був відсутній в аудиторії);
  • свою письмову роботу перевіряла тільки одна людина (повинні перевіряти як мінімум двоє);
  • апелюй, якщо викладач чинив на тебе моральний тиск, був грубий, нетерпимий, не дослухав відповідь до кінця;
  • якщо від тебе вимагали знань понад шкільної програми або запитували те, що проходять тільки на платних підготовчих курсах ВНЗ.

Все це вважається порушенням правил проведення вступних випробувань і може бути приводом для перегляду результатів. Пам'ятайте: на апеляції не мають права задавати додаткові питання!

Запасайся довідками

Перелік необхідних довідок можна знайти в описі кожного з ВНЗ. Але завжди уточнюй у приймальній комісії, які ще документи будуть необхідні для вступу в конкретний ВНЗ.
Якщо ти не зміг з'явитися на іспит з причини хвороби, нещасного випадку, а також якщо раптом відчув себе погано під час його проведення - вимагай перескладання в інший час. Тобі зобов'язані піти назустріч і призначити дату перескладання іспиту. Не забудь тільки представити в приймальну комісію відповідну довідку, завірену печаткою медичної установи.

Не забувай про пільги

Пільговики вступають у ВНЗ поза конкурсом: їм досить одержати на іспитах позитивні оцінки. Особливі права мають переможці олімпіад. Переможці-«міжнародники» вступають взагалі без іспитів, всі інші переможці - за розглядом самого ВНЗ. Школярам-медалістам, а також випускникам профучилищ, коледжів і технікум, що мають диплом з відзнакою, для зарахування на перший курс досить здати на «п'ять» один, профільний іспит (у кожному ВНЗ він свій).
Пільги також поширюються на дітей-сиріт, інвалідів з дитинства та інвалідів I та II груп, «чорнобильців», а також деяких інших категорій абітурієнтів.

Не став престижність за головне

Конкурси у ВНЗ ростуть з кожним роком. В деяких ВНЗ на одне студентське місце претендує 12-15 осіб! Оціни свої шанси реально й подумай: може бути, варто піти на ту ж спеціальність, тільки в менш престижний навчальний заклад? Краще бути студентом «середнього» ВНЗ, ніж кілька років підряд битися чолом про стінку «крутого» університету, втративши при цьому час і гроші. І пам'ятай першу пораду - пробуй вступати відразу в кілька ВНЗ.

Будь скромнішим

Не вдягайся на іспит зухвало, не демонструй яскравий одяг, довгі ноги й голий пупок. Викладачів це дратує. Краще прийти одягненим скромно, але зі смаком. Не варто показувати, що ти знаєш більше екзаменаторів! Вони цього не люблять. Дивись викладачу в очі, відповідай чітко, впевнено, не без нахабності. Якщо відчуваєш, що відверто «валять», намагайся тримати себе в руках. Записуй всі питання і свої відповіді. Не скандаль на іспиті, краще відразу після нього подай апеляцію та викладені в ній свої претензії.

Тримайся «золотої середини»

Постарайся потрапити в аудиторію не першим і не останнім. Перших, як правило, суворіше запитують, останнім дістаються гірші оцінки. Головний принцип поведінки на іспиті - не висуватися.

Забудь про пиво, телефон та шпаргалки

З собою в аудиторію дозволяється брати пляшку води, шоколадку, калькулятор, таблиці Бардіса. А от користуватися додатковою літературою (тим більше шпаргалками) не можна. Категорично забороняється приносити із собою пейджери або мобільні телефони. Не дозволяється розмовляти на іспиті. За всі ці порушення вас цілком можуть попросити з аудиторії й поставити «два». І в жодному разі не пити «для хоробрості» перед іспитом!

Впевнені, ці прості правила допоможуть тобі успішно пройти етап вступу і стати студентом обраного ВНЗ за бажаною спеціальністю. Бажаємо успіху!

Переглядів: 304 | Додав: Anna | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: